Facebook
Instagram
O nás

O nás

Penzion u Parádů se nachází v uzavřeném údolí Zlatého potoka na Prachaticku, na polosamotě pod obcí Frantoly v zrekonstruovaném objektu bývalého mlýna ze 17. století.

 

Jsme netradičním penzionem na odlehlém místě, v podhůří Šumavy. Celý objekt je obklopen smíšenými lesy, jejichž vůni doprovází zurčení Zlatého potoka. Většinu času bláhově nečekáme na zbloudilé turisty, kterých je navzdory turistickým stezkám v bezprostředním okolí poskrovnu, ale věnujeme se přípravám akcí „ušitých na míru“. Jsme otevřeni Vašim představám i plánům nejrozmanitějších žánrů. Máme Bohaté zkušenosti s pořádáním kulturních akcí, které jen pro představu za 12 let praxe čítají na 300 uspořádaných koncertů a divadelních představení, neméně cestovatelských přednášek, několik autorských divadelních inscenací, hudebních i divadelních festivalů, výtvarných workshopů, filmových klubů a abychom nezapomněli na disciplínu nejnáročnější: asi 200 svateb snů 🙂

Nabízíme 20 lůžek v šesti podkrovních pokojích – každý s vlastním sociálním zařízením, rozličného uspořádání (podrobně >zde<) a společnou vybavenou kuchyňkou s možností 2 přistýlek. V přízemí se nachází sál o výměře cca 70 m2 s pódiem a krbovými kamny, který slouží k rozličným aktivitám jako jsou: teambuildingy, workshopy, oslavy či koncerty, přednášky a projekce. Suterén je koncipován jako příjemný výčep o stejné rozloze jako sál, s krbem a velkou kuchyní, která může být k dispozici pro větší přípravy a vaření.

 

K objektu bývalého mlýna náleží z části otevřená zastřešená stodola sloužící jako romantický altán, který přímo vzývá k pořádání venkovních workshopů či oslav. Na tuto navazuje posezení pod markýzou. Vedlejší zatravněný dvůr volně přecházející v louku olemovanou potokem o rozloze 10 000 m2, slouží většinou z 1/3 jako parking, z 1/3 jako open space a zbylá třetina jako stanové městečko. Ve dvoře je možnost venkovního zastřešeného baru, grilu i divokého ohniště. Součástí je dětský koutek.